Skip to main content

Message in Ukrainian, translated by ASSITEJ Ukraine.

Всесвітній день театру – особлива подія року для організації ASSITEJ. ASSITEJ закликає усіх: «Приведіть дитину до театру сьогодні». Це нагадування про відповідальність дорослих заохочувати дітей та молодь до мистецьких практик наскільки це можливо.  

Привести дитину до театру означає відновити зв’язок з живою виставою, ідеями, емоціями, людьми та особистими стосунками, відтак відстоювати права дітей та молоді на мистецтво, культуру та свободу самовираження. Слухати дітей та молодих людей надзвичайно важливо – чути їх та усвідомлювати необхідність змін ще важливіше.

Посилаючись на маніфест ASSITEJ, ми вважаємо, що потрібно зробити набагато більше для виконання забов’язань усіх країн згідно зі статтями 13 та 31 Конвенції ООН про права дитини.

Це особливо актуально у контексті нинішньої пандемії, конфліктів, що розгортаються в багатьох країнах світу, та нагальної потреби в справедливості та наданні кожній дитині рівних можливостей для того, щоб жити в стабільному, безпечному та здоровому світі. Мистецтво і культура дають нам можливість уявити світ, який ми хочемо створити для наших дітей і молоді, та створити його разом з ними. Саме тому вирішальне значення набувають заходи, що ми використовуємо для створення кращих умов у наших суспільствах.

Зараз настав час, коли живий театр і вистава надзвичайно потрібні як гарантія того, що уява може подолати страх. Це час, коли сміливість і переконання митців, які творять Театр та вистави для дітей та молоді по всьому світу, можуть допомогти створити простір для катарсису та радості у дітей та юних глядачів у світі. Ми бачимо таку віддану, рішучу творчість на прикладах членів нашої спільноти, чиє бажання продовжувати займатися театром і створювати вистави для наймолодших глядачів не згасає. Ми – спільнота, що стала сильнішою.

Діти та молодь відчули на собі втрати соціалізації, впевненості та надії. Це сильно вплинуло на їх психічне здоров’я; проте люди, які приймають рішення, сидять та просто роблять нотатки. Наша молода аудиторія як ніколи потребує мистецтва, культури, театру та вистав. Важливі переживання, що дають можливість побачити ширші точки зору, можливості неможливого, веселощі та дива, красу та емоції, – це досвід, що упорядковує хаотичний світ та нагадує нам про загальнолюдські зв’язки.

Сью Джайлз

Президентка ASSITEJ

You may now browse the website in English, Spanish, French, Chinese, Arabic, or Russian by using the button on the top-right of the page.

Please note that these are AI translations that have not yet been manually checked.

X